Folic Acid 100 tabletti

Prindi
Oluline naistele raseduse algstaadiumis
With shipment Eesti pakiautomaat. for 3,00 €
Kirjeldus

Foolhape on eluliselt tähtis vitamiin, mis on vajalik vereringe ja immuunsussüsteemi kasvuks ning arenguks. Eriti soovitatakse naistele raseduse algstaadiumis. Foolhappe täiendav tarvitamine aitab ennetada südame-veresoonkonna ja naha haigusi, artriiti, koliiti, raukusnõdrameelsust, väsimust, depressiooni, insulte, vähki, menopauside tüsistusi jne. Foolhape (folatsiin) ja tema polüglutamaadid on looduses enamlevinud veeslahustuvate folaatide (B-grupi vitamiinide) ühendid. See hape esineb kõigis loomade kudedes, taimedes ja mikroorganismides. Loomad ja inimesed ei sünteesi ise foolhapet, vaid saavad seda toiduga või tänu soolestiku mikrofloora sünteesile. Seetõttu on foolhappe defitsiidi korral kasulik manustada lisaks bifidobaktereid. Foolhappe taastunud vorm ja selle tuletised osalevad kaasfermentidena fermentatiivsetes reaktsioonides aminohapete (seriin, glütsiin, histidiin) ainevahetusel, metioniini ja puriin- ning pürimidiinaluste sünteesil. Foolhapet kasutatakse sageli ka aneemiavastase vahendina, kuna ta stimuleerib erütropoeesi (punavereliblede loomet). Foolhappe puudujääk organismis kutsub esile häireid erütrotsüütide loomes ja makrotsütaarse ning megaloblastilise aneemia arengut. Foolhape on vees peaaegu lahustumatu, kuid samal ajal lahustub hästi ja omastatakse pH kõrgete, aluseliste näitajate korral. Laguneb kergesti valguse käes ja toidu kuumtöötlemisel. Foolhappe varud organismis vähenevad kiiresti kange tee sagedasel tarvitamisel ja naistel rasedusvastaste tablettide kasutamise ajal. Foolhapet on vaja kudede kasvu-, arengu ja proliferatsiooniprotsesside normaalseks kulgemiseks, s.h. ka vereloomeks ja embrüogeneesiks. On östrogeeni sarnase toimega, mis võimaldab vähendada manustatavate hormoonide hulka kliimaksi asendusteraapias. Mängib tähtsat osa adrenaliini loomes, nikotiinhappe katabolismis jms.

Täiskasvanud inimese ööpäevane foolhappe vajadus on 200 μg, rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel – 400–600 μg, lastel esimesel eluaastal – 40–60 μg.

Foolhappe allikateks on jämedast jahust leib, tatra- ja kaeratangud. Foolhappe poolest on rikkad värsked juur- ja puuviljad, metsmaasikad, maks, pärm. Foolhape on näidustatud kasutamiseks makrotsütaarse aneemia ja spruu (gluteenteropaatia – krooniline peensoolehaigus, mida tekitab teraviljas leiduv valk gluteen), ravimitest põhjustatud aneemia ja leukopeenia puhul, ioniseeriva kiirituse toimest, mao ja soolestiku resektsiooni (elundist haigestunud osa väljalõikamine) järgsest aneemiast. Aitab ennetada südame-veresoonkonna ja närvihaigusi ning kergendada nende ravi.

Foolhappe ravikuure on soovitav läbi viia 20–30 päeva jooksul, pidades seejärel 7–10 päeva vahet. Foolhapet toidulisandina peab tingimata olema naiste toiduratsioonis raseduseks valmistumise perioodil, ja mis eriti tähtis, esimestel viljastumisele järgnevatel nädalatel. Foolhappe olemasolu ema organismis aitab ära hoida paljusid defekte lapse arengus, mis on seotud närvisüsteemi patoloogiaga ja siseorganite puuduliku arenguga. Foolhappe vähesus raseda naise organismis loob võimaluse tüsistuste tekkeks, sh. iseeneslik abort, enneaegne sünnitus ja liiga varajane lootekesta rebenemine. Foolhape on asendamatu ka sünnitusjärgse depressiooni vähendajana.

Koostis: Foolhape – 800 μg (200% igapäevasest normist), kaltsiumfosfaat, tselluloos, taimne stearaat, magneesiumstearaat, riisijahu.

Ei sisalda: soola, pärmi, piima- ja jahusaadusi, sahharoose, kunstlikke konservante, värv- ja aroomaineid.

Kasutamine: iga päev 1 tablett söögi ajal.

Vastunäidustused: ei ole ilmnenud.

Ühikuid karbis:1

Ülevaated

Selle toote kohta pole veel ülevaateid kirjutatud.