Tagasi: Naise tervis

Coral Zinc15 100 tabletti

Prindi
Tähtis antioksüdantsete omadustega mikroelement
With shipment Eesti pakiautomaat. for 3,00 €
Kirjeldus

Tsink on tähtis antioksüdantsete omadustega mikroelement. Ta normaliseerib valkude, süsivesikute, fosfori ainevahetust, reguleerib ka reproduktiivse süsteemi (soojätkamisega seotud organite) tegevust. Soodustab haavade kiiret paranemist ja kasvutempo normaliseerumist, parandab maitsmis- ja haistmismeelt. Tsink on üks tähtsamaid valkude ja DNA sünteesiks, rakkude pooldumisel ja kasvamisel geneetilise materjali kopeerimiseks vajalikke mikroelemente. Tsink osaleb kaasfaktorina organismi paljudes biokeemilistes reaktsioonides: vereloomeprotsessis, immuunsussüsteemi normaalse töö tagamises ja sisesekretsiooni näärmete tegevuses. Tsink on vajalik insuliini (kõhunäärme hormooni) sünteesiks, aluselis-happelise tasakaalu säilitamiseks organismis, reproduktiivsete organite normaalse arengu ja funktsioneerimise tagamiseks. Inimese organismis leiduvast tsingist on suur osa nahas (peamiselt epidermises), juustes, lihastes, luude ja maksa kudedes, eesnäärmes. Tsink on tähtis kaasferment ja osaleb paljudes biokeemilistes reaktsioonides. Ta on organismis vajalik enam kui 80-ne fermendi tööks ja erütrotsüütide loomeks. Tsingi puudujääk lastel aeglustab nende kasvu ja vähendab isu. Tsink osaleb aktiivselt naha regeneratsioonis ja soodustab põletikuliste vistrike ravi, millised sageli esinevad noortel sugulise küpsemise perioodil. Tsingi defitsiit Tsingi defitsiidi sümptomid ilmnevad nii varases nooruses kui ka hiljem terve elu jooksul. Tsingi puudujäägi esimeseks ilminguks on maitsmismeele kadumine.

Tsingi defitsiit – see on:

• üks paljudest väsimuse, kurnatuse ja isutuse põhjustajatest;

• haistmis- ja maitsmismeele kadumise peamine põhjus;

• valgete täppide ilmumine küüntele;

• üks võimalikest hüperaktiivsuse põhjustajatest lastel;

• varases nooruses üks tõenäolisemaid silmade võrkkesta patoloogia põhjustajaid.

Noorukieas põhjustab tsingi puudujääk suguorganite mittetäisväärtuslikku arengut, kuna tsinki leidub suguhormoonide sünteesis osalevate fermentide koostises. See omakorda toob kaasa terve rea hormonaalseid häireid nii tütarlastel (munasarja düsfunktsioon, hiline menstruatsiooni algus, emaka alaareng) kui ka poistel (infantiilsuse ilmingud, halvasti väljakujunenud eesnääre, alaarenenud munandid). Normaalne eesnääre sisaldab kümme korda rohkem tsinki kui ükskõik milline teine organ. Meestel kutsub tsingi puudujääk esile munandite sekretoorse funktsiooni alanemise, erektsiooni nõrkuse, sugutungi vähenemise, eesnäärme hüpertrofeerumise.

Koostis – üks annus (1 tablett) sisaldab: tsink (aspartaat) 25 mg, seerum, tselluloos, ränidioksiid, magneesiumstearaat.

Ei sisalda: soola, pärmi, piima-, teraviljakomponente, sahharoosi, värvaineid, aroomiaineid, konservante.

Kasutamine: võtta 1 tablett päevas söögi ajal.

Vastunäidustusi ei ole ilmnenud.

Ühikuid karbis:1

Ülevaated

Selle toote kohta pole veel ülevaateid kirjutatud.